top of page
Ruumimeister_Põltsamaa_lasteaed_72dpi_IMG_3264-Edit.jpg

PÕLTSAMAA LASTEAED 

Uue Põltsamaa lasteaia kujunduse idee on kantud linna ajaloost ja faktist, et 16. sajandil elas Põltsamaa lossis Liivimaa kuningas Magnus. Muinasjutulisi elemente ja vihjeid lossile leiab nii saalist, koridorist, rühmaruumist kui tualettidest. Laste igapäevaseid askeldusi saadab kõikjal killuke pidulikkust. Näiteks on söögisaali suunduv koridor kujundatud galeriina, kus seinu ehivad kunstnik Olivia Lipartia loodud toredad tegelased Lucky Laika vanasõnade seeriast.
Lasteias on kokku 16 rühma, mis on stiililt sarnased, kuid mõnevõrra erineva värvilahendusega. Eri vanuses laste rühmaruumidest leiab ka erinevaid ruumiinstallatsioone, mis põnevust ja omaette olemist võimaldavad: lossina kujundatud turnikad suurematele ja kaetud mängupesad väiksematele.

Sisearhitekt | Kaari Metslang, kaasa töötas Liisi-Ly Viitkin

Tellija | Põltsamaa Vallavalitsus

Ehitaja | Mapri Ehitus OÜ

Erilahenduslik mööbel | Saloni Büroomööbli AS


Pildistas | Märt Lillesiim | Lensflare OÜ

Valminud 2022

Avarale ühisalale maja keskel asuva saali ümber on kujundatud nelja aastaaja teemalised tegevuskeskused, kus saab korraldada erinevaid töötubasid ja tegutseda väiksemates gruppides. Siit leiab sorteerimisjaama, sensoorsed valguslauad toimetamiseks vee ja liivaga ja muud põnevat.

Suur saal on maja süda, kus lastele kergesti äratuntava motiivina särab päike ning põrandale loodud krooni motiiv on ideaalne ringmängu algatamiseks.

bottom of page